HYRI Hockey ry:n ylimääräinen jäsenkokous 10.6.2020 klo 18:00

26.5.2020

HYRI Hockey ry:n ylimääräinen jäsenkokous pidetään keskiviikkona 10.6.2020 klo 18.00 Hotelli Seurahuoneen kokoustilassa (Hämeenkatu 29, Riihimäki).

Asioista, joita seuran jäsenet haluavat kevätkokouksen käsiteltäviksi, on tehtävä johtokunnalle kirjallinen esitys viimeistään 14 päivää ennen kokousta.

Yhdistyslain väliaikainen Koronaviruksesta johtuva poikkeussäännös antaa mahdollisuuden poiketa HYRI Hockey ry:n säännöistä koskien ylimääräistä jäsenkokousta. Näin ollen em. poikkeussäännöksen mukaisella tavalla osallistuminen ylimääräiseen jäsenkokoukseen on fyysisen osallistumisen ohella mahdollista myös etäyhteyden kautta.

Lakimuutos mahdollistaa myös ennakkoilmoittautumisen edellyttämisen yhdistyksen ylimääräisessä kokouksessa. Pyydämme osallistujamäärän seuraamiseksi ja etäyhteyksien järjestämiseksi vahvistamaan osallistumisenne sekä ilmoittamaan osallistujan nimen ja yhteystiedot (sähköposti) 8.6.2020 klo 16 mennessä. Pyydämme ilmoittamaan samalla, mitä jäsentä / jäseniä edustatte sekä osallistutteko etäyhteydellä vai paikan päällä.

Ilmoittautumiset sekä asiat joita jäsenet haluavat kevätkokouksen käsiteltäviksi tulee lähettää sähköpostitse osoitteeseen toiminnanjohtaja@kiekko-nikkarit.fi.

Terveysnäkökulmat huomioiden suositus on, että mahdollisimman moni osallistuisi ensisijaisesti kokoukseen etäyhteyden kautta ja fyysinen kokoukseen osallistuminen olisi viimeinen vaihtoehto. Kokoukseen voidaan ottaa enintään 25 fyysistä osallistujaa.

terveisin,

HYRI Hockey ry:n ohjausryhmä